ورود کرونا به کشور - خبرینو

ورود کرونا به کشور :

وزیر بهداشت در رابطه با ورود کرونا به کشور با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا جدید (کووید) در کشور نداشته‌ایم، گفت: مردم مطمئن باشند هر موردی از بیماری کرونا در کشور مثبت اعلام شود، بلافاصله اعلام و اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

به گزارش خبرینو به نقل از ایسنا، سعید نمکی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت با بیان اینکه کرونا واکسن ندارد، گفت: ما در حال تولید و انبار کردن ماسک هستیم. البته ماسک را فعلا به عنوان روش پیشگیری توصیه نمی‌کنیم. مگر مواردی که خودمان اعلام کنیم.

 


همچنین بخوانید:

     "نام اصلی ویروس کرونا جدید مشخص شد"

     مبتلا شدن نوزاد یک ماهه به ویروس کرونا جدید

     "خطرات انتقال ویروس کرونا از طریق قلیان"

     "گفتگو با دانشجویان ایرانی قرنطینه کرونا"


 

نمکی افزود: تا این لحظه چون مورد مثبتی از کرونا نداشته‌ایم، استفاده از ماسک برای همه را فعلا توصیه نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه کرونا قطعا یک تهدید جدی است و صدای پای آن را از پشت مرزها می‌شنویم، اظهار کرد: اما واقعیت این است که تا امروز مورد مثبتی از ‌ وجود این ویروس در کشورمان نداشته‌ایم.

نمکی بدون اشاره به دلیل فوت زن ۶۳ ساله‌ای که خبر فوت او بر اثر ابتلا به کرونا امروز منتشر و سپس ازسوی وزارت بهداشت تکذیب شد، گفت: خانمی ‌در زنجان چند وقت تحت نظر بود و ۳ بار تست شد که ‌آخرین تستش هم ‌منفی بود. بنابراین درمجموع تا الان مورد مثبتی از این بیماری در کشور نداشته‌ایم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشجویانی که از چین آورده‌ایم در قرنطینه هستند و  تا امروز همه تست‌های انجام شده، خوشبختانه منفی بوده است و حال آنها خوب است، تصریح کرد: نماینده سازمان جهانی بهداشت از محل قرنطینه بازدید داشته و نوع مراقبت‌ها و تست‌های ما را مورد تایید قرار داده است.

نمکی افزود: تا الان یک هفته از مدت قرنطینه دانشجویان بازگشته از چین به کشور گذشته و در روز چهاردهم قرنطینه با خانواده‌های این افراد نشستی را برگزار خواهیم کرد.

 


همچنین بخوانید:

     "جدیدترین آمار قربانیان ویروس کرونا جدید (کویید)"

     راه های پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا !

     توصیه‌های ایمنی اورژانس برای جلوگیری از منتشر شدن ویروس کرونا 


 

وزیر بهداشت تاکید کرد: در ۳۶ مبادی ورودی زمینی، دریایی و هوایی کشور کلیه مراقبت‌های لازم را انجام می دهیم. تمام پروازهای مسافرتی از چین متوقف شده است. با وزرات خارجه هماهنگی کرده‌ایم تا اگر موردی از اتباع ایران خواست از چین وارد شد، لیست به ما بدهند تا بررسی کنیم و کارهای مربوط به قرنطینه را انجام دهیم.

 

 

 منبع: سایت خبری خبرینو

 

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

ترجمه متون تخصصی
دانلود آهنگ
زابل ومکان های آن را بشناسیم مسابقه کتابخوانی فتنه تغلب کارن پنل هویج شگفت انگیز مدرسه شاد، دانش آموزان شاداب ایهیم تفریح و سرگرمی www.everythings.com کتابخانه عمومی ماموستا هه ژار سنندج سایت کلاس هشتم آوینی واثقی